DĚTSKÉ INDIÁNSKÉ LÉTO – 20. 6. 2015

29.06.2015 19:45

DĚTSKÉ INDIÁNSKÉ LÉTO – 20. 6. 2015

Na tuto červnovou sobotu byl pro místní děti a děti z blízkého okolí připraven členy SDH Bříství ve spolupráci s Obecním úřadem, občany Bříství a SK Bříství Dětský den na fotbalovém hřišti, tentokrát ve stylu indiánském a country. Trochu netradiční, než jsme byli zvyklí.  Disciplíny – Dostavník, Medvědí běh, Lovec, Střelec, Rýžování zlata aj. si děti určitě užily. Na zpestření programu dětského odpoledne byla připravena ukázka výcviku psů pana Rytíře ze Semic, která se velmi líbila. I ukázka práce s bičem pí. Týrové byla velmi zajímavá a neobvyklá. I když počasí si stále s účastníky akce pohrávalo – jednou déšť, jednou sluníčko, bylo zde přes 70 dětí. Přijeli i hasiči z SDH Poříčany, kteří přivezli na ukázku hasičské vozidlo DAF. Velmi vyhledávanou atrakcí se stal HOROLEZECKÝ BALVAN, který přitahoval velkou pozornost většiny účastníků. Poslední disciplínou bylo přetahování lanem spolu s bazénkem plným vody, která se setkala s velkým zájmem nejen u dětí, ale i dospělých. Na závěr odpoledne přeci jen sluníčko vystrčilo své paprsky a hasiči z SDH Sadská na hřiště nafoukali bělostnou pěnu, ve které se děti též vyřádily. Občerstvení pro děti bylo zdarma a na závěr si odnesly štěstíčko spolu se stylovým zákuskem – indiánkem.

Poděkování patří členům SDH Bříství, p. Spurnému M., občanům Bříství, kteří se podíleli na přípravě, organizaci a vlastním průběhu Dětského dne.

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM

Obecní úřad Bříství