Hasičsko-záchranářské cvičení Přestavlky

08.10.2015 06:54

V noci ze soboty na neděli jsme se zúčastnily hasičsko-záchranářského cvičení v Přestavlkách u Čerčan. Stejně jako před dvěma lety to členové z SDH Přestavlky měli skvěle připravené.

Soutěže se zúčastnilo 16 jednotek ze Středočeského, Pražského a Ústeckého kraje ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem STČ Kraje , dále KOPIS  SČK. Kladno , ZZS SČK Kladno a velkým počtem figurantů.

Před samotným cvičením jsme absolovaly školení zaměřené na komunikaci, resuscitaci, vyprošťování a třídění metody Start.

Soutěž se skládala z osmi disciplín ( vyhledávaní osob, nebezpečná látka, dopravní nehoda, požární útok, stavění hráze z pytlů s pískem, požár budovy, požár sklepa a komína a sebevrah ). Pak následovala dvě stanoviště, kde spolupracovali 4 JPO společně. Požár kina, kde jsme museli zlikvidovat dvě ohniska požáru a pak v silně zakouřeném prvním patře nalézt a evakuovat velký počet figurantů. Druhé součinnostní stanoviště byla hromadná nehoda. Jednalo se o nehodu autobusu, osobního automobilu, motorky. Zde jsme musely třídit dle START , spolupracovat se ZZS. Figuranti byli skvěle namaskovaní, k nerozeznání od skutečnosti. Naše konečné umístění bylo 13. místo

Poděkování patří SDH Přestavlky – a všem kteří se na této podařené akci podílely.