VÝLET 3. 9. 2016 - ZBIROŽSKÉ HASIČSKÉ TATROVÁNÍ

17.08.2016 21:36

VÝLET 3. 9. 2016

 

ZBIROŽSKÉ HASIČSKÉ TATROVÁNÍ

 

 

V sobotu 3. září 2016 od 10,00 hodin se v  Areálu Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu uskuteční již šestý ročník akce s názvem Zbirožské hasičské tatrování. V roce 2015 se zúčastnilo této akce přes dva tisíce návštěvníků. Letos, s ohledem na bohatý doprovodný program, bude počet účastníků zcela jistě překonán.

Hlavním úkolem všech návštěvníků akce bude zvolit z více než padesáti soutěžních nákladních automobilů značky Tatra tu nejhezčí MISS Tatra 2016. Některým soutěžícím je již sice víc než půl století, ale to jim na kráse rozhodně neubírá. Právě naopak.

Druhým úkolem pro všechny návštěvníky bude povzbuzovat posádky vozidel, které se utkají na Mistrovství republiky ve výměně předního kola na vozidle Tatra 148. Loňský ročník byl opravdu napínavý. Deset dvoučlenných posádek čekala výměna téměř 200 kilogramového předního kola. Nejrychleji to nakonec zvládli borci z HZS Hradec Králové, jejich finální čas byl 5min 10sec. Přijeďte se podívat a fandit.

Posledním úkolem všech návštěvníků Zbirožského hasičského tatrování bude se dobře bavit a užít si pěkný zářijový den. Na programu jsou ukázky práce hasičů se sacím bagrem, představení nejnovějšího exponátu, požárního obrněného transportéru nebo ukázky zdolání požáru malými i velkými hasiči.

Letošní ročník bude obohacen o dvě významné akce. Tou první bude křest knížky „Hasičské pohádky“, kterou sepsali příslušníci Hasičského záchranného sboru. Tato krásná knížka je neprodejná, ale bude možné jí v průběhu celého dne vyhrát.

Druhou je pak křest speciální edice hasičských známek. I známky bude možné odnést si domů jako jednu z cen. Diváci se mohou těšit i na milé kmotry obou počinů.

 

Na ploše o rozloze 4000 m2 čeká na hasičské nadšence více jak 130 exponátů historické hasičské techniky,.

Celý den bude k dobré náladě hrát kapela Bonton Band a Rocksana. Vstup na celou akci je volný. Parkování je možné v areálu, stejně jako možnost zakoupení si občerstvení.

ZÁJEMCI O VÝLET SE HLAŠTE U VELITELE(tel.724307084)

Mladí hasiči u M. Nečkové(tel.603107637)

Sraz bude 3.9.2016 v 7 hod. u hasič.zbrojnice.