Zásah č.6.

29.6.2022 jsme byli vyslání k technické pomoci -čerpání zatopeného sklepa v Kounicích. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že vlivem silného deště došlo k zatopení výkopu vodou okolo rodinného domu a následnému proniknutí vody do sklepních prostor domu kolem špatně odizolovaných prostupů inženýrských sítí. V době průzkumu bylo ve sklepě o ploše cca 5x2 metry zhruba 5cm vody. Po dohodě s majitelem jsme nasadily elektrické kalové čerpadlo do sklepa a postupně jsme naplavenou vodu odčerpaly ven na sinici. Jako opatření jsme ze zaplaveného rigolu na zahradě vykopaly ženijním náčiním rýhu, aby další nateklá voda mohla samovolně odtékat dále od domu a již nemohla způsobit další případné škody na majetku. Dále byly provizorně nastaveny okapové svody aby jejich výtok nezasahoval do výkopu kolem domu.

Zásah č.5.

31.5.2021 vyjela jednotka na Hlavní nádraží v Praze. Po Příjezdu nám byla určena velitelem zásahu činnost, kterou jsme prováděli po celou dobu nasazení na místě zásahu tj. od 7:00 hod. do 19:00 hod. Jednalo se o přenos potřebného materiálu, obsluha příručního skladu, distribuci nápojů a potravin uprchlíkům, doprovod uprchlíků k jednotlivým vlakům na nástupiště, pomoc s transportem zavazadel z nebo na nástupiště, asistence při nástupu do jednotlivých vlaků. Dále jsme pomáhali se stěhováním nábytku a vybavení uprchlického centra dle požadavků jednotlivých složek IZS.

Zásah č.4.

5.4.2022 vyjela jednotka k rozsáhlému požáru průmyslového objektu v obci Sedlčánky. I zde dva členové s dýchací technikou zasahovali přímo v místě požaru, zatímco se další dva starali o zásobování vodou.

Zásah č.3.

1.4.2021 vyjeli 4 členové jednotky s vozidlem CAS 32 k požáru domu do obce Velenky. Dva členové jednotky zasahovali při likvidaci požáru za použití dýchací techniky a zbylí dva zajišťovali kyvadlovou dopravu vody. Následně jsme dohašovali skrytá ohniska požáru ve stropní konstrukci.

Zásah č.2.

19.1.2021 ZOČ 2. Další distribuce testů pro školy z Nymburka do Českého Brodu.

Zásah č.1.

4.1.2021 ZOČ 1. Převoz zdravotnického materiálu z Nymburka do Českého Brodu.